""
""

Dinamo iz keca u dvojku, Botošani ne posustaje

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.09.13. | 22:22

I pored poraza u prošlom kolu od Steaue novajlija trijumfom u Brašovu pokazao da nije demoralisan

Bajka Botošanija, prekinuta na trenutak u prošlom kolu porazom od šampiona Steaue, nastavljena je. Novajliju u ligi nije mnogo potresao prvi neuspeh u sezoni i oni su već danas novim trijumfom pokazali da ne odustaju od od vrha tabele.

Botošani je kao gost bio bolji od Korone rezultatom 2:1 i to nakon rezultatskog zaostatka. Miranda je je u 25. minutu doveo tim iz Brašova u vođstvo od 1:0, ali već do poluvremena Hadnađi je poravnao na 1:1, da bi isti fudbaler početkom drugog poluvremena doneo i potpuni preokret.

Ispostavilo se da je napadač gostiju na taj način postavio i konačan rezultat, koji je Botošani ostavio u gornjem domu. S druge strane, Korona je ostala poslednja, kao jedan od tri tima koji još čekaju na prvenac u novoj sezoni.

Zavesu na 9. kolo rumunske Lige 1 spustili su Ocelul i Dinamo, gde je viđen preokret iz keca u dvojku zahvaljujući crvenom kartonu golmana Braneta koji je skrivio penal. Domaćin je poveo već u 5. minutu preko Iorge, a gosti su u nastavku preko Grigorea iz penala i Rotariua, u razmaku od dva minuta, stigli do pobede - 2:1.

LIGA 1 – 9. KOLO

Univerzitatea Kluž – Sageata 1:1 (0:1)