""
""

Sent Etjen u finišu ostao bez pobede u Tuluzu, Spajić napravio penal (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.02.15. | 21:58

Evijan slavio na gostovanju u Mecu protiv direktnog rivala u borbi za opstanak, Bordou bod protiv Rems slaba uteha u pokušaju da se domogne Evrope

Sent Etjen očigledno da polako posustaje u borbi za plasman u Evropu, a potvrda toga je i remi (1:1) ostvaren na gostovanju “davljeniku“ Tuluzu u utakmici 27. kola francuske Lige 1.

Remijem na jugu Francuske ekipa Sent Etjena došla je do četvrtog mesta na tabeli, ali ima isti broj bodova i dva meča više od direktnog konkurenta Monaka.

Domaći tim poveo je iz penala. Prekršaj za najstrožu kaznu napravio je srpski internacionalac Uroš Spajić koji je u 44. minutu srušio Romana Hamumu. Siguran penaldžija bio je Maks Alan Gradel, koji je dao gol i u prošlom kolu protiv Marselja.

Inače, ovo je četvrti put u sezoni da Hamuma iznudi penal, po čemu je najbolji ili najtalentovaniji u Ligi 1.

Fudbaleri Tuluza su krenuli na sve ili ništa posle primljenog gola, a pre izjednačenja promašili su nekoliko veoma dobrih šansi pred protivničkom mrežom.

Ipak, u 88. minutu Žan Danijel Akpa-Akpro namestio je nogu i dobro opalio po lopti koja je završila iza leđa golmana Sent Etjena.

U duelu dva davljenika ekipa Evijana je u gostima pobedila fenjeraša Mec sa 2:1 i pobegla iz opasne zone. Evijan je tako na najbolji način iskoristio neuspeh Tuluza.

Evijan je vodio u dva navrata. Prvi put je do prednosti došao zahvaljujući autogolu Joana Karasoa u 29. minutu. Izjednačio je Buona Sar u 45. minutu, ali je važan trijumf gostima doneo Žil Sunu.

Srpski internacionalac Miloš Ninković već neko vreme ne igra za Evijan zbog problema sa povredom. Ovo je ekipi Evijana bila druga uzastopna prvenstvena pobeda.

Korak unazad u borbi za izlazak u Evropu napravio je Bordo, koji je kod kuće odigramo skromnih 1:1 protiv Remsa.

Isak Kise-Telin je u 18. minutu doneo radost navijačima Žirondinaca, ali je ona trajala samo do 32. minuta kada je za goste pogodio Gaetan Šarbonije.

Ekipa Bordoa vezala je drugi, a Rems treći remi u Ligi 1. Gostima je ovaj bod možda i značajniji jer se nalaze u žestokoj borbi za opstanak.

LIGA 1 - 27. KOLO:

Marselj - Kaen 2:3 (1:0)