"Koli Vudrou u neverici kada mu je sudija pokazao crveni karton posle čega je počeo da plače... "

Šou u Čempionšipu: Jokan pao u 95. minutu! Fulamov igrač plakao, katastrofalni sudija mu poništio crveni! (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sub. 21.03.15. | 18:35

Votford izgubio prvo mesto, Roteram vodio do 93. minuta i izgubio, Norič potpuno u igri, čudesan gol za spas Vigana u 95. minutu

Veliku šansu je danas propustio Votford koji sa klupe predvodi Slaviša Jokanović! Posle pobede Bornmuta nad Midlzbroom u derbiju, Jokanovi stršljenovi su imali šansu da se odlepe na vrhu u slučaju pobede nad Ipsvičom i pobegnu Bornmutu dva boda. Ali, sve su uprskali… I još jednom se videlo koliko je Čempionšip nepredvidivo takmičenje.

Ipsvič ima sjajnu mladu ekipu koja je potpuno iznenađenje i igra iznad svih očekivanja. Četa Mika Mekartija je slavila na Votfordovom terenu minimalcem, zahvaljujući golu Čeploua u 95. minutu. Od početka se videlo da su Traktor Bojsi namereni da naprave iznenađenje iako su ih mnogi unapred otpisali uoči meča zbog fenomenalne forme Strešljenova.

Bio je ovo i okršaji trojice najboljih strelaca u ligi. Lidera Darila Marfija iz Ipsviča i Votfordovih gol mašina Troja Dinija i Odiona Igaloa. Jokanović je posle duže vremena odlučio da od prvog minuta upari Dinija i Igaloa u špicu i ostavi Mateja Vidru na klupi. Ipak, to se nije pokazalo kao dobitna kombinacija. Votford je imao incijativu, ali posle duže vremena nije uspeo da zatrese mrežu rivala. Vidra je ušao u drugom poluvremenu, Jokanović je naredio totalnu ofnazivu sa tri špica, ali je izubio i bod. U 95. minutu je svenula kontra Ipsviča, Sirs je sjajno pronašao Čeploua koji je izašao sam na golmana Votforda i hladnokrvno poslao loptu u mrežu za veliko slavlje ekipe Mika Mekartija.

Ipsvič je u igri i preuzeo je šesto mesto od Brentforda. Votfordu sada slede možda i dva najvažnija meča u sezoni. Dueli protiv Derbija i Midlzbroa.

Ka plasmanu u Premijer ligu juri i Norič. Kanarinci su u odličnoj formi pošto su pregazili Notingem Forest sa 3:1 i prišli su Bornmutu, Votfordu i Boru… Notingem Forest polako ispada iz trke za šesto mesto, a partije u gostima su najveći razlog za to. Iz te trke je ispao i Blekburn posle poraza od Brajtona na svom terenu, zahvaljujući autogolu Kilgalona.

Najluđa utakmica dana je odigrana u Hadersfildu gde je istoimeni domaćin pojeo živce svojim navijačima. Fulam je odneo pobedu zahvaljujući ranom pogotku Aleksa Kačaniklića i kasnom Fofane (u šestom minutu nadoknade) Ali, sve što se dešavalo između ta dva gola je za posebnu rubriku... Šou sudije Klarka je počeo u 59. minutu, kada je doneo nepravednu odluku da svira penal za Hadersfild i isključi protivničkog igrača Vudroua. Prvotimac Fulama je bio u neverici i počeo je da plače na terenu, da bi se sudija predomislio, promenio odluku i umesto Vudroua isključio Hačinsona. Takođe nepravedno!

Trenutak kada je isključen Hačinson

Međutim pravda je zadovoljena jer je penal reprezentativca Bermudskih ostrva, Nakija Velsa odbranio golman Betineli. Samo desetak minuta kasnije, novi penal za Hadersfild. I opet je odgovornost preuzeo Vels. I opet je promašio! Ovoga puta je stativa zaustavila Velsa...

Hadersfildovi igrači su bili u neverici šta im se dešava, a hrabri gosti su odoleli sa igračem manje i još jednim golom u završnici odneli tri boda na Krejven Kotidž. Velika tri boda u borbi za opstanak za Kolibaše. Pogtovo što je Vigan propustio šansu da oživi nade i pobedi Bolton. Latiksi su se jedva spasili poraza pošto je Bolton vodio do 95. minuta kada je Vaghorn postigao briljantan gol makazicama i sprečio poraz domaćina.

Još loših vesti za Viganove navijača je stiglo iz Roterama gde su istoimeni domaćin i Šefild Venzdej odigrali potpuno lud meč. Domaćin je vodio do 86. minuta kada je Lejveri izjednačio. Ali, samo dva minuta kasnije, Roteram je opet prešao u vođstvo i izgledalo je da je na pragu pobede. A, onda su usledile neverovatne scene... Sove su izjednačile u 93. minutu preko Nuhijua, a onda je Li u 98. minutu zaledio domaće navijače pobedonosnim golom!

I izazvao je aspolutni delirijum među 2.000 navijača Šefilda...

Kardif je bez većih problema savladao Birmingem rezultatom 2:0, a Žigić je ceo meč presedeo na klupi gostujućeg tima. Dva gola Pavela Pogrebnjaka nisu pomogla Redingu da izbegne poraz u Čarltonu. Dvostruki strelac Bujens je bio junak pobede od 3:2.

Na kraju, omrsio se i mučeni Blekpul… Fenjeraš koji je odavno spakovao kofere za trećeligaški karavan je posle šest vezanih poraza odoleo protiv Lidsa i osvojio bod.