"Dvostruki strelac: Simon Gustafson"

Tiganj se usijao od Fajenordovog rafala: Tvente dobio petardu u Roterdamu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.11.15. | 16:20

Tim Đovanija van Bronkhorsta ubedljivo savladao velikog rivala (5:0) i probio se na drugu poziciju u Erediviziji

Dvostruki strelac: Simon Gustafson

Kiks PSV Ajndhovena dobro je došao Fajenordu koji je ubedljivom partijom na prepunom De Kajpu deklasirao Tvente (5:0) i skočio na drugu poziciju na tabeli, sa tri boda zaostatka za vodećim Ajaksom.

Atmosferu na popularnom Tiganju zagrejao je Islanđanin Simon Gustafson već u sedmom minutu, sjajnim udarcem sa nekih 16 metara, kojim je rutinski matirao golmana gostiju Dromela. Isti fudbaler povećao je prednost Fajenorda u 28. minutu. Nakon udarca defanzivca Van Beka iskosa sa desne strane, golman Tventea je samo odbio loptu ispred nogu Islanđanina, koji ga je rutinski matirao za 2:0.

Nakon mirnog finiša prvog dela u kojem je slavni tim iz Roterdama dominirao, Fajenord je u nastavku dokusurio goste. Malo nakon što je lopta krenula sa centra Majkl Kramer je povisio na 3:0, a u 50. minutu El Ahmadi je novim golom nagovestio potpuni kolaps Tventea.

Kako su gosti u 75. minutu ostali bez isključenog Holšera, znalo se da će imati dosta problema u finišu, koji je pogotkom u drugom minutu nadoknade upotpunio Turčin Bašačikoglu za konačnih i velikih 5:0 za Fajenord.

U uvodnom meču današnjeg programa Herakles i Ekscelzior odigrali su meč bez golova, a značajan trijumf  zabeležio je NEC koji je u Nejmehenu minimalno slavio protiv Utrehta (1:0).

Pogodak odluke postigao je sjajni Venecuelanac Kristijan Santos sa bele tačke u 56. minutu. Deseti ovosezonski pogodak solidnog napadača doneo je zeleno-crvenima treću uzastopnu pobedu u Erediviziji, kojom su se plasirali na solidnu petu poziciju na tabeli.