""
""

Torpedo torpedovan u Sankt Peterburgu: Zenit brojao do osam, gol razlika posle dva kola 12:1! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.08.14. | 20:04

Fantastičan početak sezone ruskog vicešampiona

Prošle godine im je šampionska titula izmakla sticajem nesrećnih okolnosti u finišu sezone, ali s obzirom kako su počeli novu, taj propust se neće ponoviti i ove godine. Zenit je nakon ubedljivog trijumfa u Tuli u prvom kolu (4:0), u prvom meču na svom terenu demolirao povratnika u elitni rang – Torpedo iz Moskve rezultatom 8:1 (3:0).

Puleni Andrea Viljasa Boasa posle dva odigrana kola imajum maksimalnih šest bodova i neverovatnu gol razliku 12:0, dok su gosti još uvek bez i jednog boda i gol razlikom 2:12, ali su makar na startu sezone pregrmeli dva najkvalitetnija rivala, CSKA i Zenit.

Bunker Torpeda držao je do 26. minuta, kada je Smolnikov na asistenciju Fajzulina matirao Ževnova. Sve je bilo rešeno u narednih 10 minuta i to zahvaljujući Salomonu Rondonu i Hulku. Brazilac je u 33. minutu spakovao pogodak nekadašnjem napadaču Rubina, a onda je tri minuta kasnije iz najstrože kazne postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Rondon je četvrti gol na trećem meču u ovoj sezoni postigao u 47. minutu, dok je treći pogdak u Premijer ligi nedugo zatim postigao i Hulk.

Prvenac u novoj sezoni Premijer lige u 62. minutu postigao je i Oleg Šatov, dok je za kraj meča svoj šou priredio i rezervista Aleksandar Keržakov, koji je mrežu nesrećnog Ževnova pogađao u 72. i 78. minutu.

Izuzetno bolan poraz u Sankt Peterburgu Torpedo je ublažio u 86. minutu iz jedanaesterca koji je u pogodak pretvorio štoper Dmitri Ajdov.

Zenit je ovim trijumfom izjednačio najubedljiviju pobedu u ruskoj Premijer ligi.

Terek i Rubin iz Kazanja su odigrali meč bez pobednika – 1:1 (0:0), a zadovoljniji mogu da budu gostujući navijači jer su u samom finišu meča došli do boda, a i njihovi igrači su bili za nijansu bolji. Igralo se prilično oštro, a prvi gol je pao tek u 58. minutu. Vođstvo Tereku je doneo Ailton, golom glavom posle kornera i loše procene golmana gostiju Rižikova. Izjednačenje je stiglo u 87. minutu kada je Azmun dobro regaovao posle sjajnog prodora i pasa Nabiulina.