"Navijači Lidsa proslavljaju gol Movata"

Tri gola spakovana u šest minuta, volej Šarpa vredan tri boda zbog neiskorišćenog penala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 04.03.15. | 23:24

Birmingem slavio protiv fenjeraša, Vigan napravio iznenađujuć korak ka ipak dalekom opstanku

Navijači Lidsa proslavljaju gol MovataTiho, bez golova, a onda eksplozija u finišu – engleski navijači znaju zašto idu na stadione čak i kada je rezultat posle prvih 70 minuta 0:0 pošto su fudbaleri Lidsa i Ipsviča za samo šest minuta režirali pravi mali triler, a upotpunio ga je Deril Marfi u 84. neiskoršićenim penalom za pobedu Belih.

Ipsvič je izgoreo u želji da barem na neko vreme uđe u društvo probranih koji će igrati plej-of za popunu Premijer lige te je Lids u 71. minutu došao do prednosti preko slobodnog udarca Aleksa Movata.

Gosti su ipak uzvratili na Eland Roudu samo tri minuta kasnije pošto je Fredi Sirs dao nadu gostima da mogu i da preokrenu rezultat, ali je Bili Šarp u 77. zaorkužio šest minuta ludila smirenim volej udarcem. A Ipsvič je imao i popravni u 84. minutu, ali Deril Marfi nije pogodio mrežu sa bele tačke.

Birmingem je slavio protiv poslednjeplasiranog Blekpula sa 1:0, a Nikola Žigić je ceo meč proveo na klupi, Vigan je iznenadio Norič i pobedom došao na tek šest bodova udaljenosti od sigurne zone. Blekburn je u prvom poluvremenu postigao dva gola protiv Šefild Venzdeja i pogodak domaćina u drugom poluvremenu ga nije omeo da dođe do tri boda.