""
""

Turski specijalitet sada spasio Advokata: Gol u finišu za trijumf Fenera (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.09.16. | 20:04

Kanarinci na svom terenu savladali Gacijantep sa 2:1

Kakva bi to bila utakmica u Turskoj da jedan od tri istanbulska velikana ne bi postigao gol u samoj završnici utakmice u kojoj je to tada imao nepovoljan rezultat. Takav slučaj bio je i večeras na stadionu Fenerbahčega, gde je domaćin savladao Gacijantep sa 2:1 u petom kolu Superlige.

Strelac tog gola koji je ponovo spasio kožu trenera Dika Advokata bio je Jozef de Souza četiri minuta pre kraja utakmice. Zaspala je odbrana gostiju sa istoka zemlje, a Brazilac je to iskoristio sjajnim skokom.

Prethodno se Gacijantep držao vrlo dobro protiv velikana, iako je Fener bio taj koji je prvi zatresao mrežu na večerašnjoj utakmici.

To se desilo u 22. minutu, kada je Emanuel Emenike bio precizan. Gacijantep je nekako u nastavku uspeo da uspostavi ravnotežu na terenu i oporavi se od šoka posle primljenog gola u relativno ranoj fazi utakmici.

A onda je usledio odgovor favorizovanim Kanarincima. Igrao se 80. minut kada je Alžirac Nabil Gilas iskoristio asistenciju Davija Angana i uveo meč u neizvesnu završnicu u kojoj njegov tim ipak nije izdržao do kraja.