""

Vejinović ga dao iz slobodnjaka sa 30 metara, pogodio i Dauda - Vitese ispustio pobedu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.11.14. | 21:43

Tim iz Arnema nije uspeo da sačuva prednost od 2:0 protiv Go Aheda

Viteseu ne pomažu ni Marko Vejinović ni Abiola Dauda! Iako su potencijalni reprezentativac Srbije i nekadašnji as Crvene zvezde obezbedili svom timu vođstvo od 2:0 posle 50 minuta igre protiv Go Aheda, tim iz Arnema morao je da se zadovolji samo jednim osvojenim bodom.

Izabranici Petera Boša poveli su u 41. minutu kada je Vejinović izveo slobodan udarac sa tridesetak metara, a lopta neočekivano promenila pravac i prevarila golmana Van der Harta. Ovo je sedmi gol sjajnog veziste u šampionatu, a zanimljivo da je sve postigao iz prekida - četiri iz slobodnih udaraca i tri iz penala.

Vitese je duplirao prednost početkom drugog dela, kada se Dauda odlično snašao u šesnaestercu gostiju, primio loptu, imao vremena da se okree i namesti i spasa nije bilo - 2:0. Nigerijac je tako prekinuo post od 384 minuta u prvenstvu Holandije. Izgledalo je tada da će Vitese konačno slaviti pobedu posle više od mesec dana, ali Go Ahed se nije predavao. Na 1:2 smanjio je Šalk u 75. minutu, da bi osam inuta kasnije Amevor postavio konačnih 2:2...

Utreht je zabeležio ubedljivu pobedu na gostovanju u Bredi. Blistao je ponovo Rud Bojmans, od večeras prvi strelac lige. On je postigao dva gola i došao do cifre od devet pogodaka, koliko je postigao i Kramer iz Den Haga. Preostale pogotke za goste postigli su Duplan, Rubin i Barazite.

U prvoj utakmici danas Herakles je takođe kao gost bio bolji od Herenvena - 1:0.