Cvajta: Marmuš gura bivšeg šampiona u treću ligu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 05.04.21. | 22:36

Poraz Braunšvajga posle šest kola...

U borbu za vrh tabele ne može, to je jasno odavno, ali ne mora više da brine ni o opstanku. Jasno je status Sankt Paulija posle večerašnjeg trijumfa nad Ajntrahtom iz Braunšvajga od 2:0. Gusari su sada na velikih plus 12 u odnosu na prvi klub ispod crte i sedam kola pre kraja konačno mogu da oadahnu.

S druge strane, jedan od dva osvajača Bundeslige koji se takmiči u Cvajti - Ajntraht iz Braunšvajga (šampion iz sezone 1966/67) poražen je posle serije dobrih rezultata i ostao na 16. mestu, onom što vodi u baraž za opstanak na kraju.

Momci Tima Šulca bili su mnogo bolji rival, dominirali od početka do kraja i rivalu nisu dozvolili nijedan udarac u okvir gola. Sve je bilo na strani Paulija koji je meč rešio posle samo petnaestak minuta igre. Još jednu sjajnu partiju pružio je veteran Gvido Burgštaler, a pridružio mu se mladi kolega iz napada Omar Marmuš.

Egipćanin je na pas Burgštalera doneo vođstvo domaćinu u 7. minutu, da bi u 14. Marmuš poslužio Dan Kofija Kjerea za konačnih 2:0.