Soči (©Starsport)

Dinamo može da odahne, Soči se sapleo i ostao dva koraka iza (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.11.21. | 19:30

Rubin slavio na obali Crnog mora – 2:1

Trka u dvoje između Dinama i Sočija za poziciju broj dva, ko će biti najbliži pratilac šampionu i lideru Zenitu, danas je dobila nove note.

Posle 15. kola desila se rokada na drugom mestu, sada su Moskovljani iza leđa prvaku, dok je Soči upisao težak kiks kod kuće protiv Rubina – 2:1.

Sve je krenulo dobro po tim sa obale Crnog mora, golom Rodriga Soči je poveo, a onda kao da je odjednom neko ugasio svetlo. Samo četiri minuta kasnije Abilgard je izjednačio i Rubin se vratio u igru.

Kako ofanziva nije donosila rezultat, tako je rasla nervoza u igri domaćeg tima, koja je dovela do isključenja Jurganova u 59. minutu, ali samo 120 sekundi kasnije i Rubin je ostao sa desetoricom na terenu, pošto je drugi žuti karton dobio Abilgard.

U jeku ofanzive Sočija, koji je svoje linije sve više pomerao napred kako se meč bližio kraju, stigla ga je kazna. Rubin je izveo kontru, nimalo brzu, čak se Drejer saplitao o loptu, delovalo je da ništa iz toga ne može da se izrodi, ali je on našao prostor za šut i zakucao je fudbal iznad glave golmana domaćeg tima.

Čak je Drejer u 96. minutu još jednom pogodio mrežu Sočija, ali je VAR pokazao da je bio u ofsajdu.

RUSIJA 1 – 15. KOLO

Zenit – Nižnji Novgorod 5:1 (3:1)