""
""

Hrvati klicali ratnim zločincima - Željo ih pobedio!

Vreme čitanja: 1min | čet. 30.11.17. | 18:53

Tim iz Sarajeva slavio u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BIH protiv Širokog Brijega - 1:0

Bilo je svega: leteli su upljači na teren, osećala se tenzija, navijači domaćeg tima klicali su haškom optuženiku, juče preminulom generalu Slobodanu Praljaku. Sve je to izdržao Željezničar i pobedio.

Veliki trijumf ostvario je tim iz Sarajeva, praktično jednom nogom osigurao plasman u polufinale nacionalnog kupa - 1:0.

Duel u Širokom imao je političku predigru.  Gostima je zabranjeno organzivano dovođenje navijače, a pravi politički pir na tribinama nije uplašio goste. Mada je počelo žestoko. Naizgled jedan bezazlen start kraj aut linije i verbalni duel dvojice igrača rasplamsao je vatru. Domaći navijači su ustali sa svojih sedišta, gađali brojnim predmetima igrače Željezničara.

Srećom sve se brzo smirilo. U nastavku smo videli pravu kamilicu od fudbala. Ipak, Željezničar je bio strpljivi i došao do pobedonosnog gola. I pre 88.minuta Sarajlije su imale više šansi. Ipak, Šabanadžović je dočekao idealan trenutak da nešto bolje igru Želje naplati pogotkom.

Široki iz te pozicije nije mogao da se izvuče.