Jedan sa Kavkaza preživeo, drugi na ivici ambisa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 07.05.18. | 20:33

Anži za sobom nije povukao i Ahmat

Prvoligašlki fudbal u Rusiji će se i naredne sezone igrati na Kavkazu pošto je Ahmat iz Groznog ipak uspeo da obezbedi opstanak. Pobedom u lokalnom derbiju protiv Anžija u Mahačkali od 2:0, Ahmat je kolo pre kraja i teoretski izbegao ispadanje. Što se za Anži ne može reći…

Sa ova tri boda, Ahmat se vinuo na osmo mesto na tabeli čime je i matematički osigurao da neće igrati u baražu. Da je danas poražen, u sledećem kolu bi gostovao direktnom rivalu Amkaru koji bi pobedom mogao da ga pošalje u baraž za opstanak.

Što se Anžija tiče, oni su danas propustili veliku priliuku da pobedom obezbede  baraž. Imaju isti broj bodova kao i Tosno koji je pretposlednji na tabeli na poziciji koja vodi u niži rang takmičenja. U poslednjem kolu Tosno gostuje Ufi, a Anži ide na noge CSKA koji se bori za Ligu šampiona. Anži ima bolji međusobni skor, ali Tosno ima bolju šansu da ostane neporažen. Današnji poraz bi mogao skupo da košta tim iz Mahačkale.

Ahmat je danas vrata opstanka otvorio fantastičnim golom Rodolfa iz slobodnjaka u 18. minutu. Kada je tetravili u 62. minutu zaradio drugi žuti karton i isključenje, bilo je jasno da je Anži na kolenima. Dotukao ih je Albanac Roši u 87. minutu.

Opstanak su obezbedili i fudbaleri Rubina remijem bez golova protiv Ufe. Sada imaju tri boda više od Amkara i Rostova koji se bore da izbegnu baraž, ali i bolji međusobni skor od oba pomenuta rivala.