""
""

Ko kaže da Maltežani ne znaju fudbala? Pitajte Široki Brijeg (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 05.07.16. | 19:53

Prošle godine fudbaleri malteške Birkirkare za malo su na penale eliminisali Vest Hem u kvalifikacijama za Ligu Evrope, a sada su naneli težak udarac ekipi Širokog Brijega iz Bosne i Hercegovine.

Maltežani su na svom terenu savladali Široki sa 2:0 i zahvaljujući ukupnom rezultatu od 3:1 plasirali se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ekipu iz BiH načeo je nekadašnji fudbaler Inđije i kruševačkog Napretka Srđan Dimitrov pogotkom u 29. minutu. Sudbinu gostiju zapečatio je Stipo Marković autogolom u 75. minutu.

Birkirkara će u sledećoj fazi igrati protiv boljeg iz dvomeča Harts (Škotska) – Infonet (Estonija). U prvom duelu u Edinburgu domaćin je slavio sa 2:1.