©Starsport
©Starsport

Mačva stigla do prvog boda na strani, Pejović posle dva minuta pokvario slavlje Rada

Vreme čitanja: 2min | pon. 19.09.22. | 21:21

Građevinari ekspresno ispustili vođstvo, ali ostali neporaženi u poslednjem susretu 9. kola Mozzart Bet Prve lige

Zavesu na aktuelno kolo Mozzart Bet Prve lige remijem (1:1) su spustili Rad i Mačva. Duel dobro poznatih rivala koji se, bilo u superligaškom ili prvoligaškom društvu, nadmeću već šestu godinu uzastopno, stao je u dva minuta i to od 31. do 33. u kojima su viđeni pogoci.

Radost domaćinu minut nakon pola sata igre doneo je Bogdan Mandić koji je pogotkom probudio nadu u drugi trijumf Građevinara od početka sezone, međutim dvam inuta kasnije Luka Pejović je kreirao odgovor i doneo izjednačenje.

Iako su dva brza pogotka probudila nadu u uzbudljiv nastavak utakmice, rezultat je do kraja ostao nepromenjen te je Rad stigao do sume od osam bodova, dok su Šapčani zadržali korak u odnosu na večerašnjeg rivala i ostali na plus tri.

Sa učinkom od jedne pobede, pet remija i tri poraza klub sa Banjice ostao je na dnu prvoligaške tabele, a priliku da popravi utisak imaće narednog vikenda na gostovanju Loznici. Istovremeno, Mačva će se naći pred novim teškim zadatkom pošto joj u sledećem kolu gostuje IMT, drugoplasirani tim Mozzart Bet Prve lige.