Milić i Vučićević probušili mlađeg brata, Gobeljić se spremao za Krasnodar

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.08.17. | 19:31

Blizu 1.000 ljudi na tribinama i na kraju rutinska pobeda crveno-belih

Marko Gobeljić u akciji

Prvenstvenu pauzu, izazvanu odlaganjem duela sa Borcem, fudbaleri Crvene zvezde su iskoristili za prijateljski meč protiv Grafičara. Lepa slika na Topčiderskom brdu, blizu 1.000 ljudi na tribinama i na kraju rutinska pobeda crveno-belih - 2:0.

Trener Vladan Milojević šansu je pružio igračima sa manjom minutažom, a pogledi navijača srpskog vicešampiona najviše su se zaustavljali na Marku Gobeljiću. Univerzalac pristigao ovog leta iz Napretka igrao je na poziciji zadnjeg veznog, tamo gde bismo mogli da ga vidimo u četvrtak, na revanš meču protiv Krasnodara. Reklo bi se da je korektno odradio posao, ako je beogradski srpskoligaš sa Topčiderske zvezde bilo kakav reper.

Crveno-beli su protiv jedne od filijala završili posao u prvih 45 minuta. Već u 10. minutu Milić je odlično reagovao i smestio loptu u mrežu đaka Zvezdine omladinske škole - Aleksandra Stankovića.

Marko Gobeljić

Razlika u kvalitetu oslikala je i inicijativa tima Vladana Milojevića u prvih 45 minuta. Daleko od toga da su crveno-beli blistali, ali bilo je i svetlih momenata. Na individualne akcije bio je vrlo raspoložen Luka Adžić, Brazilca Rikardinja ponovo nije hteo gol, ali se u 40. minutu donekle iskupio, pa je fantastičnom asistencijom doprineo da crveno-beli dupliraju prednost preko Vanje Vučićevića, i postavi konačni rezultat.

Nemanja Milić

Bilo je šansi u nastavku, ali je ritam igre opao, najviše zbog činjenice da smo videli mnogo izmena u postavama oba tima. Solidni Grafičar je najviše pretio preko kapitena prošlogodišnjeg omladinskog tima Crvene zvezde Stefana Petkovića. Publika na Senjaku videla je na delu i mlade Brazilce iz redova Crvene zvezde, desnog beka Viveirosa i štopera Ze Markosa, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu. I oni su imali svetlih momenata, ali čini se da će biti potrebno još vremena kako bi se ravnopravno uključili u borbu za startnih 11.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Kahriman - Viveiros, Račić, Frimpong, Milošević - Gobeljić, Milijaš - Adžić, Rikardinjo, Milić - Vučićević.

(FOTO: Star Sport)