Vanja Milinković Savić (Reuters)

Nakon decenije, srpski golmani oči u oči u Seriji A! I nisu primili gol

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.08.23. | 20:40

Mreže mirovale, Torino i Kaljari podelili plen

Srbija ne treba da brine za budućnost na golu... Predrag Rajković je neprikosnoven u Primeri na golu Maljorke, Marko Dmitrović je postao prvi golman Sevilje, Đorđa Petrovića žele engleski premijerligaši, Vladan Kovačević je najbolji fudbaler poljskog šampiona Rakova, svetla budućnost je i pred Miletom Svilarom (Roma), Markom Ilićem (Kolorado), Filipom Stankovićem (Sampdorija), Vanjom Ilićem (TSC)...

A večeras su oči u oči u prvom kolu italijanske Serije A stajali Vanja Milinković Savić i Boris Radunović. I perfektno odradili posao pošto su mreže mirovale do kraja – 0:0.

Očekivano, prvi golman reprezentacije Srbije se našao na golu Torina, dok je Radunović zacementirao mesto u ekipi Klaudija Ranijerija koja se prošle sezone vratila iz Serije B u elitni rang italijanskog fudbala.

Poslednji put kada su dvojica Srba branila u nekom meču Serije A, bilo je to pre više od 10 godina. I opet je akter bio Kaljari. Tada je mrežu Sarda u porazu 1:4 od Udinezea čuvao Vlada Avramov, dok je na drugoj strani branio Željko Brkić. Sada su Srbi odradili mnogo bolji posao...

Iako konačnih 0:0 nagoveštava da nije bilo mnogo uzbuđenja, daleko od toga da meč nije bio zanimljiv. U prvom poluvremenu su oba tima imali šanse, ali su srpski golmani bili na visini zadatka. Radunović je već u drugom minutu zaustavio šut Sanabrije posle kornera, dok je Milinković Savić posle 15 minuta spektakularnom paradom neutralisao pokušaj Nandeza.

U drugom poluvremenu je bilo nešto mirnije. Najveću šansu – i to duplu – propustio je Nemanja Radonjić koji je u igru ušao na poluvremenu. Srpski vezista je u 92. minutu mogao da donese pobedu svom timu ali je njegov prvi šut odbranio Radunović, dok je drugi završio zamalo pored stative.