OFK okrenuo Radnički za 10 minuta, Metalac ispustio trijumf u sudijskoj nadoknadi

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.12.23. | 16:43

Inđija slavila protiv Novog Sada

Odavno je poznato da će OFK Beograd pauzu u Prvoj Mozzart Bet ligi Srbije dočekati na vrhu tabele, ali sve je izvesnije da će Romantičari na početku proleća imati kapital vredan ulaska u elitu.

Imala je ekipa Sime Krunića ozbiljne probleme na gostovanju Radničkom sa Novog Beograda. Na teškom terenu kraj Studenjaka Majstori su imali prednost od sedmog minuta, pogotkom Nemanje Đokića. Dugo su odolevali gostima sa Stare Karaburme, ali je OFK Beograd na suvi kvalitet stigao do preokreta i to za deset minuta – 2:1.

Mučili su se Romantičari i u prethodnim kolima, usled izostanka prvog strelca tima Aleksandra Kahvića, ali je na Novom Beogradu proroadila njegova zamena Dejan Georgijević. Trzajem glavom u 80. minutu posle centaršuta Nikole Kneževića, OFK Beograd je došao do još jednog trijumfa.

Prethodno je mrežu domaćina pogodio i iskusni štoper Nikola Vujadinović.

Sjajan meč odigran je u Gornjem Milanovcu, između Metalca i Kolubare. Na kraju su Lazarevčani stigli do boda pogotkom Stefanom Marjanovića, pogotkom u dubokoj sudijskoj nadoknadi.

Imala je Kolubara vođstvo u Šumadiji preko Filipovića, ali je Metalac odigrao poluvreme na visokom nivou. Stigao je domaćin do preokreta Abaha i bivšeg omladinca Partizana Save Arambašića. Međutim, ni dva pogotka Metalacu nisu dovoljna za trijumf.

Do važne pobede stigla je Inđija na gostovanju Novom Sadu golom Desančića.