Fabio Kvaljarela (©Reuters)

Romini đaci sprečili torinski derbi: Sampdorija - Juventus poslednji par osmine finala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 16.12.21. | 23:04

Fabiju Kvaljareli prija da igra Kup Italije

U dve utakmice - dva gola, ali nije uskoro 39-godišnji Fabio Kvaljareala (rođen 31. januara 1983) junak Sampdorijinog plasmana u osminu finala Kupa Italije. Delovalo je da bi moglo tako da bude posle penala koji je veteran realizovao u 16. minutu susreta sa Torinom i po drugi put ove sezone se upisao u strelce u kupu, pošto je prethodno pogodio protiv Alesandrije (3:2), međutim, pohvale su mu "preoteli" đaci Rome. Jedan bivši i jedan aktuelni.

Posle izjednačenja gostiju u 54. minutu, takođe iz penala, a pogotkom Rolanda Mandragore koji je i skrivio jedanasterac za Sampdoriju, novo vođstvo domaćinima doneo je 27-godišnji Valerio Vere na asistenciju osam godina mlađeg Rikarda Ćerva. Odlično je levi spoljni rimske Vučice na pozajmici u klubu iz Đenove prošao po boku i poslao loptu u kazneni prostor rivala, a tamo nekadašnja nada Rome, dovedena u Sampdoriju iz Peskare 2017. za 4.100.000 evra, natrčala iz drugog plana i, ispostavilo se, rešila pitanje pobednika.

Nisu treneri Roberto D'Aversa i Ivan Jurić izveli najjače postave za ovu utakmicu, po običaju kada je reč o Kupu Italije, pa je tako tandem srpskih reprezentativaca iz redova Torina, Vanja Milinković Savić - Saša Lukić, gostovanje u Đenovi odgledao sa klupe za rezerve.

Ovaj meč rešio je i pitanje poslednjeg para osmine finala italijanskog kupa. Pošto je pobednika čekao Juventus, fudbaleri Sampdorije sprečili su gradski derbi Torina. U ostalim mečevima sastaju se Sasuolo - Kaljari, Napoli - Fjorentina, Atalanta - Venecija, Milan - Đenova, Lacio - Udineze, Roma - Leče i Inter - Empoli. Zasad planiran termin ove runde je 12. januar, ali sigurno je da će program ponovo biti podeljen na bar dva dana.