Ilustracija, ©Reuters

Uspela generalka

Vreme čitanja: 1min | sre. 20.05.20. | 19:02

Plzenj razbio Češke Buđejovice sa 4:1

Igrala je Viktorija iz Plzenja poslednju pripremnu utakmicu i možemo da kažemo da je generalka uspela. Plen su bile Češke Buđejovice, a Viktorija je u stilu svog imena slavila sa 4:1 (2:1).

Plzenj očigledno spremno čeka nastavak šampionata u Češkoj.

I ne samo da je Plzenj spreman, već je i vrlo raspucan. Pre ove utakmice je dao sedam golova na dve utakmice, a na ovoj četiri, pa sa 11 golova na tri poslednja meča može da kaže da je dostigao radnu temperaturu.

Biće teško Plzenju da stigne Slaviju koja mu beži velikih osam bodova, ali igra obećava. Videlo se to i danas, mada nije sve počelo dobro po ovaj tim jer su Buđejovice povele u 11. minutu preko Mesaroša, da bi Plzenj sa dva gola u 22. i 25. minutu preko Beugela i Kovarika preokrenuli za tili čas.

Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu, a Viktorija je i u nastavku postigla dva komada. Prvo je Jan Kopič postigao gol u 58. minutu, da bi Buša postavio konačnih 4:1 golom u 67. minutu.