Hrvati u velikom padu: Gubili šest golova razlike od Holandije, vodili, pa promašili šut za pobedu

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.03.23. | 22:37

Holandija ostala neporažena u Osijeku - 25:25

Hrvatski rukomet je u ozbiljnom padu, što se najbolje vidi u kvalifikacijama za plasman na Evropsko prvenstvo u rukometu, pošto se nakon četiri odigrana kola nalaze na trećem mestu grupe 5. Četiri dana nakon poraza u Ajndhovenu, Hrtvatska je rimizirala sa Holandijom u Osijeku, u utakmici sa ogromnim oscilacijama dva tima - 25:25 (14:15).

Hrvati su u prvom poluvremenu gubili i sa šest golova razlike (7:13), što ih je kasnije ozbiljno izmorilo na putu ka preokretu. Uspeli su da dođu do minimalne prednosti u par navrata, na kraju su imali i napad za pobedu, ali je sjajni Bart Ravensberge svojom 15. odbranom zaustavio strahovit udarac Domagoja Duvnjaka.

Selekciju Gorana Perkovca u aprilu prvo očekuje pakleno gostovanje Grčkoj, te meč poslednjeg kola sa Belgijom na domaćem terenu. Jedna pobeda iz ta dva meča će joj biti dovoljna da se nađe makar među četiri najbolje trećeplasirane selekcije, ali sve ovo što se dešava već predstavlja ozbiljan udarac za doskorašnju rukometnu silu.

Mateo Maraš je postigao pet golova, a Filip Glavaš i Tin Lučin po četiri. Dominik Kuzmanović je blistao u drugom poluvremenu, gde je bio jedan od najzaslužnijih za preokret domaćih. Na kraju je sakupio osam odbrana. Kod Holanđana je Dani Bajens postigao šest, Ruter ten Velde pet, a Kaj Smits četiri gola.

Potvrdu svih komplikacija sa kojima se suočava hrvatski rukomet pokazuje i činjenica da se prvi put dogodilo da njihov državni tim nije slavio u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo na domaćem terenu.