""

A u Madridu muk! Brejk Valensije, Dubljevićev udarac Realu

Vreme čitanja: 1min | ned. 11.06.17. | 20:42

Sada je finalna serija izjednačena na 1:1, naredna dva meča u Valensiji

Brejk u Madridu! Košarkaši Valensije izjednačili su u finalu plej-ofa protiv Reala na 1:1 u seriji, pošto su kao gosti savladali kraljevski klub sa 86:79 (28:22, 15:19, 18:23, 25:15).

Sledeća utakmica finalne serije igra se u sredu. 14. juna u Valensiji, a i u četvrtom meču će ova ekipa biti domaćin.

Sjajno su gosti odigrali završnicu, odnosno poslednju četvrtinu ovog okršaja . Valensija je povela u 32. minutu i od tog trenutka, pa do kraja konstatno je čuvala prednost.

Uspeo je Real da izjednači minut i po pre kraja utakmicena 79:79. Ipak, Dubljević, Sastre i San Emeterio su bili sigurni u samoj završnici, što sa penala, što iz igre i došli do veoma vredne i važne pobede.

Upravo je Bojan Dubljević bio najbolji u Valensiji sa 20 poena i devet skokova. Fernando San Emeterio dodao je još 14 poena, a Vil Tomas postigao je 11.

Kod ekipe Reala standardno dobar bio je Serhio Ljulj sa 22 poena i šest asistencija. Felipe Rejes upisao je 14, a Andreas Noćioni 13 poena.

(FOTO: MN Press)

ValensijaReal MadridFernando San EmeterioFelipe RejesEvroligaBojan DubljevićACB liga