Budućnost na -20 u Vitoriji

Vreme čitanja: 2min | pet. 15.03.19. | 22:20

Baskonija slavila rutinski

Sigurno je da Budućnost nećemo gledati na Fajnal foru u Vitoriji, ali bar su igrači Jasmina Repeše imali priliku da osete atmosferu dvorane Fernando Buesa, gde će se u maju odigrati završni turnir za šampionsku krunu.

Budućnost jeste videla Vitoriju, ali se tamo nije dobro provela. Baskonija je rutinski slavila rezultatom 82:62 (23:15, 16:19, 25:15, 18:13), čime je zadržala šest mesto na tabeli i pobedu viška od Olimpijakosa i Panatinaikosa koji ne prestaju da dahću za vrat...

Baskonija je ceo posao odradila u drugom poluvremenu susreta, prvenstveno kada je Velimir Perasović svojim izabranicima naredio da podignu odbrambenu borbenu gotovost na maksimum i protivniku zagorčaju svaki šut i onemoguće ga da stigne do lakih poena. Tako je Budućnost u nastavku susreta ubacila svega 28 poena, tri više od onoga što je Baskonija postigla samo u trećem kvartalu. Iz dobre odbrane domaćinu su se otvorile i pozicije u napadu, pa je tako razlika u finišu treće deonice otišla na ogromnih i nedostižnih 17 poena (64:47). Išla je Baskonija nekoliko puta na maksimalnih 24 poena viška, poslednj i put kod rezultata 82:58, ali su gosti iz Podgorice uspeli bar malo da umanje taj minus i svedu ga na nešto pristojniju brojku.

Listu strelaca Baskonije predvodio je Patrisio Garino sa 16 poena. Marselinjo Uertas je dopisao 13, a Ševon Šilds 12 poena. Johanes Vojtman je skupio četiri poena i deset skokova, a Vensan Poarije osam poena i čak 13 uhvaćenih lopti. U redovima Budućnosti najbolji je bio Noris Kol sa 17 poena i po četiri skoka, asistencije i ukradene lopte, uz pet izgubljenih poseda. Erl Klark je imao 13 poena i devet skkova, a Goga Bitadze sedam poena i pet uhvaćenih lopti.