""
""

Darušafaka mučila Unikahu, Kuzminskas sprečio iznenađenje (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 29.12.15. | 22:39

Košarkaši Unikahe sprečili su iznenađenje u Malagi na startu Top 16 faze E grupe Evrolige, pošto su posle velike borbe savladali tursku Darušafaku sa 70:62.

Dosta su morali da se pomuče domaćini kako bi stigli do prvog trijumfa u grupi u kojoj se takmiči i Crvena zvezda.

Darušafaka je uglavnom vodila tokom prvog poluvremena, ali je u nastavku Unikaha ipak zategla odbranu.

U napadu su proradili Mindaugas Kuzminskas, Edvin Džekson i Ričard Hendriks i to je bilo sasvim dovoljno da Unikaha krene ka pobedi.

Džekson je postigao 20 poena, Kuzminskas je dodao 15, a Hendriks još 13 poena. Nemanja Nedović ubacio je tri poena za 15 minuta, a Demarkus Nelson nije se upisao u strelce sedam minuta na terenu.

Centar Semih Erden je sa 15 poena bio najefikasniji u gostujućoj ekipi iz Istanbula.