"DARIO ŠARIĆ"

Dudin Efes savladao Nižnji, Šarić briljirao

Vreme čitanja: 1min | čet. 06.11.14. | 18:21

Hrvatski reprezentativac sa 18 poena i šest skokova, predvodio Turke do treće pobede u Evroligi

DARIO ŠARIĆEfes je pružio najbolju partiju u Evroligi ove sezone, i lakše nego što je iko očekivao savladao Nižnji u Novgorodu, rezultatom - 66:76. Rusi su tako zabeležili treći poraz u nizu, dok je Efes donekle ublažio šok poraz iz prošlog kola, koji je Turcima naneo Žalgiris.

Već je poznato da postoje određena neslaganja između Dude Ivkovića ali ako Hrvat bude nastavio da pruža ovakve partije, verovatno će ista brzo nestati. Efes je eksplodirao u prvom poluvremenu u kojem je fantastičnom odbranom sveo domaće na svega 24 poena.

Turci su održavali visoku prednost, sve dok se Nižnji krajem četvrte četvrtine nije raspucao i zapretio Efesu. Razlika je na početku poslednjeg perioda iznosila i ogromnih „+22” u korist Efesa, međutim, domaći su preko Ročestija, Tomkinsa i Antonova uspeli da dođu na svega šest poena zaostatka. Ipak bilo je prekasno da se rezultat potpuno preokrene, pa se Turci u Istanbul vraćaju sa osmesima.

Najefikasniji igrač susreta bio je Tejlor Ročesti sa 19 poena, pratili su ga Šarić sa 18 i Antonov koji je upisao 16.