""

Fenerbahče je neumoljiv u Top 16! Precrtan je i Efes, Bogdanović doveo Dudu do ludila (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 05.02.16. | 21:40

Veliki turski derbi dobili su Kanarinci i tako ostali bez poraza...

Ako je suditi po svemu što je viđeno u dosadašnjem toku sezone u Evroligi, Fenerbahče će se bukvalno prošetati do četvrtfinala, a vrlo verovatno i do Fajnal fora! Najveći protivnik u Grupi E, Efes Dušana Ivkovića, savladan je posle prave, muške borbe i deset minuta čiste inspiracije Bogdana Bogdanovića i društva - 77:73.

Turski gigant je posle šest rundi Top 16 faze ostao jedini neporaženi tim u obe grupe, a iako su jurili zaostatak gotovo pune tri četvrtine, izabranici Željka Obradovića su i bez pomoći povređenih asova Pere Antića i Kostasa Slukasa do pobede stigli bez većeg opterećenja. Bogdan Bogdanović bio je pokretačka snaga Fenera sa 15 poena, šest skokova i po tri asistencije i ukradene lopte, dok je reketima komandovao Ekpe Judo, koji je takođe imao 15 poena, ali i pet uhvaćenih i dve ukradene lopte.

Ipak, najveći posao u poslednjih deset minuta, kada je Fener preokrenuo rezultat, napravio je Melih Mahmutoglu sa čak 11 poena, od ukupno 14 koliko je ubacio. Nikola Kalinić je meč završio sa četiri poena, ali sve je ubacio upravo u četvrtoj deonici.

Efes je dobar deo utakmice držao vođstvo u svojim rukama. U treći kvartal domaćin je ušao sa devet poena prednosti, što je ujedno bila i najveća razlika. Ipak, Fenerovu mašinu pokrenuo je upravo Bogdanović, koji je samo najavio veliki preokret do kraja meča. Efesovi strelci potpuno su zakazali u dobrom delu drugog poluvremena. Čedi Osman i Dario Šarić meč su završili sa po 15 poena, ali veći deo dali su tokom prve dve četvrtine. Oni su ujedno bili i jedini igrači sa dvocifrenim učinkom u timu, a jako su nedostajali poeni Tome Ertela, Džejsona Grejdžera i Derika Brauna, koji su zajedno iskombinovali tek 18 poena.

Fenerbahče sada ima šest pobeda iz isto toliko utakmica, dok Efes ima isti skor kao i Crvena zvezda i Panatinaikos - po tri pobede i poraza.

EVROLIGA – TOP 16 – 6. KOLO