""

Madridski deža-vi: Real pregazio Olimpijakos kao plitak potok

Vreme čitanja: 2min | čet. 28.01.16. | 22:40

Ljulj, Ajon i Rodrigez povukli sve konce i odveli Kraljeviće do važnog trijumfa

Do Top 16 faze košarkaši madridskog Reala stigli su težim putem i kroz gusto trnje, ali u izuzetno teško Grupi F Kraljevići se snalaze vrlo dobro. A posle novog trijumfa nad Olimpijakosom, u reprizi prošlosezonskog finala Evrolige, šanse da se tim Pabla Lasa nađe u četvrtfinalu jako su se popravile - 84:72 (17:19, 24:16, 22:13, 21:24).

Vladajući prvak Starog kontinenta prilično lako naneo je pirejskom velikanu treći uzastopni poraz u drugoj fazi. Držali su se dobro gosti do finiša prvog poluvremena, ali kada je Real dodao gas i pojačao ritam, sve je postalo kristalno jasno. Serijom 12:2 u poslednja tri minuta Real je preko Ajona, Kerola i Rejesa krenuo u potpunu ofanzivu, a konačni udarac izuzetno neugodnom protivniku zadali su Serhio Ljulj i Serhio Rodrigez u drugom poluvremenu.

Razlika je iz minuta u minut rasla, a Real je napravio ogromnu seriju 18:3, pa je Olimpijakosu pretio i potpuni potop usred španske prestonice. Na kraju tim Janisa Sfairopulosa uspeo je da izvuče živu glavu i obezbedi častan poraz.

Najefikasniji igrač u Realu bio je Ljulj sa 18 poena, čemu je dodao i sedam asistencija, dok su po 11 koševa imali Ajon (10sk), Rodrigez i Rejes. Kod gostiju po 14 poena ubacili su Danijel Heket i Otelo Hanter (11sk), dok je 12 poena imao Janis Papapetru. Srpski reprezentativac Nikola Milutinov odigrao je 13 minuta i za to vreme ubeležio šest poena i četiri skoka.

EVROLIGA - TOP 16 - 5. KOLO