"Slavlje igrača Volfsburga"

Niko joj nije mogao ništa, a onda su Vukovi pokazali zube (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.12.13. | 17:33

Borusija iz Menhengladbaha posle osam vezanih trijumfa na svom stadionu odigrala samo 2:2 sa Volfsburgom

Slavlje igrača VolfsburgaIgra velikih brojeva ili trenutna slabost, tek sjajna serija Borusije iz Menhengladbaha na svom terenu je okončana. Od početka Bundeslige, Zeleni su vezali osam trijumfa pred svojim navijačima i po tome stajali uz rame neprikosnovenom Bajernu (devet trojki u Minhenu), ali su u poslednjoj utakmici jesenje sezone izborili samo remi sa Volfsburgom – 2:2.

Sve do četiri minuta pre kraja činilo se da će ekipa Lusijana Favra produžiti mit o Borusija parku kao neosvojivoj tvrđavi i prestići imenjaka iz Dortmunda na trećoj poziciji, ali je rezervista Bas Dost (Holanđanin sedam minuta ranije zamenio Olića) iskoristio gužvu nesmotrenost domaće odbrane i sa peterca postigao gol kojim je ekipa Slobodana Medojevića (igrao 90 minuta) produžila seriju nepobedivosti na čak deset utakmica (poslednji put pognutih glava napustili teren 5. oktobra, protiv Braunšvajga, 0:2).

U prvom poluvremenu prilika je bilo na obe strane, ali su strelci gađali ćorcima, da bi početkom nastavka Brazilac Dijego nagovestio ambicije Vukova. Nošena podrškom 53301 navijača, Borusija se brzo oporavila i za pet minuta preokrenula rezultat, na krilima Južnoamerikanaca, Brazilac Rafael je postigao deveti gol u sezoni, a majstor iz Venecuele Huan Arango iz slobodnog udarca raspalio vatru na tribinama, koju je u finišu na već opisan način ugasio Dost.