""

Ništa od Zvezdinog poklona, Efes se provukao u Kazanju

Vreme čitanja: 1min | pet. 03.03.17. | 19:03

Fantastični Derik Braun nerešiva enigma za sastav Evenija Pašutina - 92:99

Crvena zvezda je mogla da profitira na utakmici između Uniksa i Anadolu Efesa, ali ipak nije, pošto se gost iz Istanbula provukao u Kazanju i slavio nakon produžetka - 92:99.

Sastav Evgenija Pašutina se sjajnom serijom u četvrtoj četvrtini i poenima Kita Lengforda u poslednjoj sekundi utakmice izborio za dodatnih pet minuta, ali je tamo ipak preovladao kvalitet ekipe Velimira Perasovića, a pre svih fantastičnok Derika Brauna, koji je u presudnim trenucima pogodio ključne poene i doneo svom timu četvrtu uzastopnu pobedu, 13. u ovoj sezoni.

Braun je bio najefikasniji igrač meča sa 24 postignuta poena, dok je kod domaćina, prema očekivanjima to bio Kit Lengford. Ipak, sjajni šuter je promašio svih pet šuteva van linije 6,75.

Eves se probio na sedmo mesto na tabeli, sa istim učinkom kao Baskonija, dok je dva koraka ispod njih devetoplasirana Darušafaka.