""

Olimpijakos preživeo Gudaitisa, Džerels promašio trojku za pobedu!

Vreme čitanja: 2min | čet. 23.11.17. | 22:45

Neverovatni centar držao Manekene u igri, ali nije mogao sam...

Klackalica, preokreti, borba do poslednje lopte i na kraju pobeda Olimpijakosa u Milanu - 86:85! Treća uzastopna pobeda Pirejaca koji su opet preuzeli čelo tabele u Evroligi sa skorom od sedam trjumfa i samo dva poraza.

Sjajan meč je viđen u milanskom Forumu, Armani je mogao da pobedi, ali je u finišu presudilo grčko iskustvo. Čudesni litvanski centar Arturas Gudaitis je igrao neverovatno u poslednjoj četvrtini, doveo Italijane na prag pobede ali nije mogao sam.

Gudaitis je u poslednjem kvartalu ubacio 14 poena, bio nezaustavljiv, igrao bez promašaja i rasturao odbranu Olimpijakosa. Ali u odlučujućem napadu 30 sekundi pre kraja je izblokiran pri vođstvu Grka 86:85. Ipak, Papanikolau je promašio oba slobodna bacanja i dao Armaniju šansu za popravni, ali je Kurtis Džerels pet sekundi pre kraja promašio trojku za pobedu.

Džamel Meklin je bio najbolji u Olimpijakosu sa 22 poena (za dva 10/14) i sedam skokova. Roberts je ubacio 18, a Strelnijeks 14 poena. Nikola Milutinov je meč završio bez poena, igrao je samo pet minuta i zbog pet ličnih grešaka napustio teren na početku poslednje četvrtine. Tiodor je za Aramni ubacio 20 poena ali je iz igre šutirao 9/22! Gudaitis je upisao 19 poena (6/8za dva, 7/9 penali) i imao 10 skokova. Micov je ubacio 15 poena i imao pet asistencija.