""
""

Skinuta kletva: Prva pobeda Žil Visentea u sezoni!

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.01.15. | 19:02

Cehj je platio Penafiel, koji je u ovoj utakmci vodio sa 1:0, ali je u finišu ostao bez dvojice igrača i celog plena - 2:1

Gotovo pet meseci ili tačno 16. kola trebalo je Žil Visenteu da ostvari prvi trijumf u Primeiri. Ceh je platio pretposlednji tim Primeire Penafiel, koji je večeras na Sidad Barselosu poražen od fenjeraša rezultatom 3:1, pa sada od jedinog pratioca na tabeli ima samo dva boda više.

Gosti su na ovom meču vodeli golom Rabiola od 45. minuta, ali je nakon prethodno u 29. minutu isključen je vezista domaćih  Žander.

Na drugoj strani ubrzo se revanširao Davi Mabala, a kompletna situacija na terenu promenila se na startu drugog dela igre, kada je crveni karton zaradio golman domaćih Žunior Koeljo, nakon što je skrivio jedanaesterac. Siguran izvođač istog bio je Žoao Vilea, nakon čega su krenuli žestoki napadi domaćih.

Kompletan preokret i pobedu domaćeg tima doneo je Simeon Nvankvo u 73. minutu. Četvrti crveni karton na ovoj utakmici dobio je defanzivac domaćih Ruben Ribeiro, ali to nije u velikoj meri promenilo tok ovog meča.

Aruka je savladala Setubal zahvaljujući pogotku Nuna Koelja u 86. minutu,  dok je meč između Rio Avea i Maritima okončan bez pogodaka.