"PANATINAIKOS"

Veličina je ipak bitna: Panatinaikos osvojio Berlin!

Vreme čitanja: 2min | pet. 06.02.15. | 22:00

Nekada zbog straha od pobede nad velikim klubom, pobeda može da vam izmakne ispred nosa...

PANATINAIKOSU kakvom god sastavu da izađe na teren, kakva god da je situacija u klubu, državi, Panatinaikos nikada nije autsajder, a u velikom broju slučajeva je favorit. Zeleni su došli u goste berlinskoj Albi, na polovini treće četvrtine gubili 11 razlike, ali ipak došli do važne pobede nad veoma nezgodnom ekipom Saše Obradovića - 65:59.

Tvrdo kao kamen! To je prava fraza koja najvernije opisuje večerašnji duel Albe i Panatinaikosa u Berlinu. Prva četvrtina susreta završena je rezultatom 13:13, gde nijedan tim nije uspevao da nađe lak put do poena. Po koja trojka, slobodno bacanje i to je sve. Da Grcima nije bilo Vladimira Jankovića, i njegovih poena, teško da bi Panatinaikos prebacio 20 poena u prvom poluvremenu. Pred odlazak na odmor, na semaforu je pisalo 29:22.

Posle trojke Aleksa Kinga, Alba je povela sa 42:31, i onda je Panatinaikos krenuo u strašnu seriju. Do kraja trećeg perioda, bilo je nerešeno - 45:45, da bi i u četvrtoj četvrtini Zeleni nastavili da melju do pobede.

Polaganje Lukasa Mavrokefalidisa za 53:46 označilo je možda i kraj Albe na ovoj utakmici. Ipak nisu se predavali uporni Nemci. Agresivnom odbranom, dupliranjem Demarkusa Nelsona i Dimitrisa Dijamantidisa, iznudili su nekoliko izgubljenih lopti, čak došli u poziciju da izjednače na minut do kraja, kada je Redži Reding propustio priliku da trojkom Albi donese poravnanje.

Nije bilo više prilike za preokret, Focis i Dijamantidis su bili precizni sa linije penala za konačnih 65:59 u korist Panatinaikosa.