Euforija na Ostrvu, Engleska šampion Evrope u ženskom fudbalu

Vreme čitanja: 1min | ned. 31.07.22. | 22:47

Šta bi tek bilo da Albion po prvi put postane prvak Starog kontinenta...

Fudbalerke Engleske po prvi put su postale evropske šampionke pošto što su u londonskom finalu pred 88.000 gledalaca i nakon produžetaka savladale reprezentaciju Nemačke rezultatom 2:1.

Domaćin je poveo u 62. minutu golom Ele Tun, izjednačila je Lina Magul 17 minuta kasnije, da bi trijumf Engleskoj i prvu titulu evropskog prvaka donela Kloe Keli pogotkom u 110. minutu.

Engleska je trijumfovala 56 godina nakon što je njen muški tim pobedio Zapadnu Nemačku u finalu Svetskog prvenstva 1966. godine, što je da sada bila jedina velika titula za Englesku u muškoj i ženskoj seniorskoj konkurenciji.

Nemice su u finalu igrale bez kapitena i najboljeg strelca turnira sa šest golova Aleksandre Pop. Ona se povredila na zagrevanju i morala je da odustane nekoliko minuta pre početka meča.

Nemačka je osmostruki šampion Evrope i ovo jojh je prvi neuspeh u finalima.