Filip Mladenović kao metak za četvrti gol u sezoni (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 22.10.22. | 19:50

Sjajan trk i precizan šut srpskog reprezentativca doneli Legiji prednost, ali u remiju sa Pogonom

Derbi meč 14. kola poljske Ekstraklase igran je u Varšavi, a po bod je pripao domaćoj Legiji i Pogonu iz Ščećina - 1:1 (1:0).

Među strelcima po četvrti put od početka sezone našao se srpski reprezentativac Filip Mladenović. U finišu prvog poluvremena sjajno je istrčao kontranapad svog tima i precizno šutirao prego golmana gostiju.

Ipak, u nadoknadi prvog dela Španac Karlitos nije iskoristio penal kojim su domaćini mogli značajno da olakšaju posao za nastavak utakmice. Ispostavilo se da Mladenovićev gol nije bio dovoljan, jer je Pogon izjednačio preko Jakuba Bartkovskog posle kornera u 51. minutu.

Legija je tako ostala peta, sa četiri boda manje od vodećeg Rakova koji ima i meč manje.

Što se tiče Mladenovića, levi bek Orlova prethodno je bio dvostruki strelac u septembarskom okršaju sa Legnicom, a pogodio je i u avgustu protiv Pjasta.