Igrači Independijentea (©AFP)

Independijente uz malo sreće do osmine finala Kupa Argentine

Vreme čitanja: 1min | pet. 24.06.22. | 06:27

Rohosima iz Aveljanede je ovo takmičenje prioritet

Fudbaleri Independijentea savladali su Atletiko Tukuman kao gosti u borbi za osminu finala Kupa Argentine (1:0). Uprava kluba je kao prioritet postavila borbu za Kup, jer u tom takmičenju vidi jednostavniji put do plasmana u Kopa Libertadores.

Tako je i trener gostiju Eduardo Domingez izveo najjače snage na teren i na kraju uspeo u nameri da odvede ekipu korak bliže trofeju. Na narednom koraku Crvene čeka duel sa Velez Sarsfildom.

Utakmica se može podeliti na dva ključna trenutka. Prvi je kada je domaćin ostao sa igračem manje. Taljer je u 58. minutu zaradio drugi žuti i ostavio saigrače iz domaćeg sastava na cedilu.

Gosti su za 20 minuta iskoristili brojčanu prednost i stigli do prednost. Mada uz dosta sreće. Posle par odbitaka, lopta je nakon udarca Kazaresa pogodila stativu i završila u mreži Atletika.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je Atletiko Tukuman završio sa borbom u Kupu, dok Independijenteu sledi borba za četvrtfinale.