(Foto: ©AFP)

Keln ispustio pobedu, ali je prekinuo crni niz protiv Hofenhajma (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 30.10.22. | 21:33

Prvi bod Jarčeva protiv tima iz Zinshajma posle pet godina

Umeo je Keln prethodnih godina da namuči Bajern, da tuče Dortmund, Leverkuzen, Lapcig, Menhengladba… Ipak, jedan tim je u poslednje vreme bio nerešiva enigma za Jarčeve. Ekipa sa Rajnenergi stadiona punih pet godina nije uspevala da dobije Hofenhajm, štaviše, nije mogla ni do boda u tom periodu, a neretko je doživljavala i rezultatske katastrofe (0:6, 0:5, dva puta 0:3). Ipak, večeras je neslavnom nizu došao kraj.

U 12. kolu Bundeslige Keln je pred svojim navijačima remizirao sa Hofenhajmom i na taj način prekinuo seriju od osam poraza u okršajima sa timom iz Zinshajma – 1:1 (1:1).

Mogla je ekipa Štefena Baumgarta da ubije dve muve jednim udarcem, da ujedno upiše i prvu pobedu nad Hofenhajmom još od aprila 2015. godine, pošto je od 13. minuta imala gol prednosti. Linton Maina je tada probio po desnom boku i poslao upotrebljivu loptu na sedam metara odakle ju je Florijan Kainc sproveo u mrežu. Maina je koji minut kasnije bio u prilici da podeblja vođstvo domaćina, ali je gađao malo pored gola i ostao na jednom prvenstvenom golu postignutom još protiv Bohuma sredinom septembra.

Jakob Brun Larsen na drugoj strani bio je neumoljiv. Kristijan Baumgartner probio je po boku baš kao Maina dvadesetak minuta ranije, a danski napadač sa peterca došao do prvog gola u Bundesligi ove sezone.

Podela bodova na kraju ne odgovara ni jednima ni drugima, imajući u vidu da je pet od šest najbolje plasiranih timova u prvenstvu ovog vikenda ostvarilo pobedu. Keln je trenutno deseti sa 17 bodova, dok je Hofenhajm sedmi sa jednim više.