©Reuters
©Reuters

Lajpcig rutinski nastavio put ka odbrani kupa, krizi Hofenhajma se ne nazire kraj

Vreme čitanja: 2min | sre. 01.02.23. | 19:55

Gosti samo na kratko vratili neizvesnost, Skandinavci u prvom planu (3:1)

Dupla pobeda nad Šalkeom sredinom oktobra najavljivala je uspešan kraj 2022. i početak aktuelne godine za Hofenhajm, međutim umesto toga usledila je kriza i niz loših rezultata na koji se nadovezao večerašnji poraz od Lajpciga i eliminacija u osmini finala Kupa Nemačke (3:1).

Domaćin je rutinski i bez previše poteškoća napravio novi korak na putu do trone koji brani iz prethodne sezone, a da uzdrmani rival neće predstavljati ozbiljno iskušenje demonstrirao je već u 9. minutu Emil Forsberg koji je načeo mrežu Hofenhajma.

Šveđanin je preciznim udarcem sa oko 20 metara načeo rivala, a rezultat je bio aktuelan do završnice prvog dela igre kada je Konard Lajmer novom bombom udvostručio prednost Lajpciga.

Inferiorni gosti, uprkos bledom izdanju uspeli su da u 77. minutu vrate neizvesnost makad na kratko pošto je Kasper Dolberg vratio tračak nade Hofenhajmu, međutim na pogodak Danca odgovor je režirao njegov sunarodnik Jusuf Poulsen odličnom asistencijom za Tima Vernera i gol kojim je Lajpcig otklonio sve dileme.

Eliminacija u Kupu Nemačke nadovezala se na lošu seriju Hofenhajma u prvenstvu i samo dva osvojena boda u poslednjih osam kola, dok je Lajpcig istovremeno odlične reultate u Bundesligi ukrasio plasmanom u četvrtfinale najmasovnijeg domaćeg takmičenja.