Malatija ima tragičnog golmana i klimavu odbranu: Partizanu je bliža Ljubljana! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 25.07.19. | 21:07

Olimpija ima sjajan rezultat pred revanš – 2:2

Jeste da Malatija ima, gledajući imena, dobar i zvučan tim, ali Partizan nema razloga za strah. Ako uopšte i bude putovao za Anadoliju. Crno-belima je trenutno bliža Lljubljana, pošto je Olimpija u Turskoj stigla do sjajnog rezultata – 2:2. Zmajčeki su iskoristili neuigranost i smušenost odbrane Malatije i brzim direktnim fudbalom postigli dva gola. Mogli su još neki...

Međutim, i ovako imaju u Sloveniji razloga za zadovoljstvo, baš kao i u Humskoj, jer postoji ozbiljna šansa da im se žreb „otvori“.

Šta smo večeras videli od Malatije?

Olimpija je otkrila da prošlogodišnji hit turskog prvenstva ima klimavu i vrlo neuigranu odbranu. Nema boljeg dokaza za to od situacije iz 13. minuta. Direktnim pasom iz odbrane ka Čekićiju Olimpija je iz igre izbacila kompletnu postavu Malatije, prvi pokušaj nije uspeo. Međutim, lopta je došla nekako do Ante Vukušića, pa je nekadašnji napadač Hajduka zakucao loptu u mrežu.

Od tog trenutka nervoza je počela da jede igrače Malatije. Često je Mičel Donald širio ruke i tražio od saigrača da se bolje kreću. Nisu imali rešenje Turci, pa su i do izjednačujućeg gola stigli slučajno. Nemajući bolje rešenje Bifuma je opalio  sa 30 metara, lopta je pogodila u glavu Mezu, promenila putanju kretanja i završila u mreži.

Malatija je bila bolje u nastavku. Napadala  stihijski, ali je iz penala kratko došla do kapitala. Strelac je bio Jahović. Sve je nagoveštavalo trijumf na mišiće Malatije, ali je golman Farnole napravio ozbiljan kiks. Čuvar mreže iz Benina je neartikulisano pokušao da pokupi centaršut sa desne strane. Promašio je loptu, koja je završila na nozi Savića za konačnih 2:2.

Momak koji je pod prismotrom Crvene zvezde bio je ubedljivo najbolji igrač Olimpije. Imao je strašan udarac u 89. minutu koji je završio tik pored stative. I ovako su u Ljubljani zadovoljni.

Ararat Jermenija – Linkoln Red Imps 2:0 (2:0)
HB Toršavn – Linfild 2:2 (1:1)
Škendija – Didelanž 1:2 (1:0)
Santa Koloma - Astana 0:0
Tre Pene - Suduva 0:5 (0:2)

Slovan Bratislava - Feronikeli 2:1 (1:0)

Pjunik - Jablonec 2:1 (2:0)
Ventspils - Gzira 4:0 (1:0)