©AFP

Paunović pobedom otvorio novu prvenstvenu trku

Vreme čitanja: 2min | uto. 04.07.23. | 06:23

Čivas bolji od Leona na premijeri (2:1)

Proteklog vikenda u Meksiku je počela nova šampionska trka, a zavesu na prvo kolo aperture spustili su Klub Leon i Čivas Gvadalahara utakmicom u kojoj je ceo plen pripao izabranicima Veljka Paunovića (2:1).

Čivas je mrežu rivala načeo u 21. minutu kada je centaršut sa leve strane na drugoj stativi primirio Marin, a Antonio Briseno pretočio u pogodak. Vođstvo gostiju međutim bilo je kratkog daha, a Klub Leon režirao je odgovor samo četiri minuta kasnije.

Lošu reakciju Mozoa i Guzmana iskoristili su protivnički igrači i oduzeli loptu na levom boku. Usledio je centaršut Hernandeza i precizan udarac glavom Hozea Alvarada za izjednačenje.

Nerešeni rezultat ostao je na snazi do završnice utakmice, a uprkos inicijativi domaćina, put do mreže pronašli su gosti. Ceo plen Paunovićevom timu doneo je Džonatan Padilja u 81. minutu kada je na desom boku iskoristio loptu koju je u prostor poslao Guzman i iz vrlo teške pozicije, iskosa, matirao protivničkog golmana za konačnih 2:1.