Radnički potvrdio visoke ambicije: Čuka lagano preslišana na Čairu, Haskić produžio seriju

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.02.19. | 16:57

Sigurno i prilično lagano slavlje ekipe Nenada Lalatovića - 2:0

Radnički iz Niša se neće tako lako odreći visokog plasmana u Superligi, a sam start prolećnog dela sezone potvrdio je visoke ambicije ekipe Nenada Lalatovića u završnici sezone. Nišlije su bile sigurne na lopti, dominantne u polju i na kraju daleko konkretnije pred golom gotovo nemoćnog rivala, što je rezultiralo prilično laganim osvajanjem tri boda u jednom od derbija 22. kola Superlige - 2:0 (2:0).

Domaćin je čitav posao odradio u završnici prvog poluvremena, kada su mrežu ekipe sa Banovog brda pogađali Nikola Drinčić i Nermim Haskić. Iskusni vezista je još jednom pokazao koliko je važan za ovaj tim Nenada Lalatovića, dok je odlični napadač Radničkog na ovaj način nastavio seriju pogodaka i izbio na čelo liste strelaca sa 13. postignutih golova.

Koliko je ekipa Sima Krunića bila nemoćna na ovoj utakmici pokazuje i podatak da su gosti tokom čitavih 90 minuta uputili samo jedan udarac ka protivničkom golu i to van okvira gola (ako je verovati zvaničnoj statistici na sajtu Superlige), a Radnički čak 18 (pet u okvir gola). Domaćin je imao izrazitu dominaciju, koja se ogledala i kroz posed lopte (63:37), pa je gostima bilo izuzetno teško da iz takvog odnosa na terenu dođe u priliku da izbiljnije ugrozi gol Borivoja Ristića.

Radnički je sa osvojemnim bodovima uspeo da zadrži šest bodova prednosti u odnosu na trećeplasirani Partizan, a narednog vikenda će u goste Vojvodini. Čukarički na svom terenu dočekuje zahuktali Voždovac.