Rumuni se zagrejali za Podgoricu (VIDEO)
Vreme čitanja: 2min | sub. 17.11.18. | 22:38
Ubedljiva i sigurna pobeda izabranika Kozmina Kontre nad Litvanijom - 3:0
Rumunija je očekivano i ubedljivo porazila Litvaniju u Ploeštiju sa 3:0, pa je stekla odlučujući prednost (dva boda) pred okršaj poslednje runde sa Crnom Gorom u Podgorici u borbi za drugo mesto.
Teoretski, u slučaju senzacionalnog poraza Srbije od Litvanije u poslednjem kolu u Beogradu, Rumuni bi mogli čak pobedom i na prvo mesto, ali je mnogo realnije da se dobro nategnu u prestonici Crne Gore, kako bi remijem sačuvali poziciju broj dva i opstali u C grupi Lige nacija.
Izabrane vesti
Gosti sa Baltika nisu imali ni promil šanse večeras, a "otvorio" ih je George Puškaš već posle sedam minuta igre.
Nisu izabranici selektora Kozmina Kontre dozvolili rivalu da se razmahne na ovoj utakmici, a dotukli su ga u nastavku pogocima Kešerua i Stančijua, koji je sjajno pogodio mrežu Litvanaca iskosa sa leve strane iz slobodnog udarca u 65. minutu.
Nema šta, čista i očekivana pobeda Rumuna kao zagrevanje za zanimljiv duel u Podgorici koji sledi.
LIGA NACIJA
DIVIZIJA A
Grupa 1
Petak
Holandija - Francuska 2:0 (1:0)
/Vajnaldum 44, Depaj 90+6pen/
Ponedeljak
20.45: Nemačka - Holandija
Grupa 2
Četvrtak
Belgija – Island 2:0 (0:0)
/Batšuaji 65, 81/
Nedelja
20.45: (3,60) Švajcarska (3,35) Belgija (2,10)
Grupa 3
Subota
Italija - Portugal 0:0
Utorak
20.45: Portugal - Poljska
Grupa 4
Četvrtak
Hrvatska – Španija 3:2 (0:0)
/Kramarić 54, Jedvaj 69, 90+3 – Sebaljos 56, Ramos 78 pen/
Nedelja
15.00: Engleska - Hrvatska
Foto: Reuters
GRUPA B
Grupa 1
Petak
Slovačka - Ukrajina 4:1 (2:0)
/Rusnak 6, Kucka 26, Zrelak 52, Mak 61 - Konopljanka 47/
Ponedeljak
20.45: Češka - Slovačka
Grupa 2
Subota
Turska - Švedska 0:1 (0:0)
/Grankvist 71. penal/
Utorak
20.45: Švedska - Rusija
Grupa 3
Četvrtak
Austrija - Bosna i Hercegovina 0:0
Nedelja
18.00: (3,80) Severna Irska (3,45) Austrija (2,00)
Grupa 4
Petak
Vels - Danska 1:2 (0:1)
/Bejl 90 - Jorgensen 42, Brajtvajt 88/
Ponedeljak
20.45: Danska - Irska
DIVIZIJA C
Grupa 1
Subota
Albanija - Škotska 0:4 (0:2)
/Frejzer 14, S. Flečer 45+2. penal, Forest 55, 67/
Utorak
20.45: Škotska - Izrael
Grupa 2
Četvrtak
Grčka - Finska 1:0 (1:0)
/Granlund 24 autogol/
Mađarska - Estonija 2:0 (1:0)
/Orban 8, Salaj 84/
Nedelja
20.45: Grčka - Estonija
20.45: Mađarska - Finska
Grupa 3
Petak
Kipar - Bugarska 1:1 (1:0)
/Zahariju 24 - Dimitrov 89pen/
Slovenija - Norveška 1:1 (1:0)
/Verbič 9 - Jonsen 85/
Ponedeljak
20.45: Bugarska - Slovenija
20.45: (4,70) Kipar (3,50) Norveška (1,80)
Grupa 4
Subota
Srbija - Crna Gora 2:1 (2:0)
/Ljajić 30, Mitrović 32 - Mugoša 70/
Rumunija - Litvanija 3:0 (1:0)
/Puškaš 7, Kešeru 47, Stančiju 65/
Utorak
20.45: Crna Gora - Rumunija
20.45: Srbija - Litvanija
DIVIZIJA D
Grupa 1
Četvrtak
Kazahstan - Letonija 1:1 (1:0)
/Sujumbajev 37 - Rakels 49/
Andora - Gruzija 1:1 (0:1)
/Martinez 63 - Čakvetadze 9/
Ponedeljak
18.00: Andora - Letonija
18.00: Gruzija - Kazahstan
Grupa 2
Četvrtak
Luksemburg - Belorusija 0:2 (0:1)
/Dragun 37, 54/
San Marino - Moldavija 0:1 (0:0)
/Damaskan 77/
Nedelja
18.00: Moldavija - Luksemburg
18.00: San Marino - Belorusija
Grupa 3
Subota
Azerbejdžan - Farska Ostrva 2:0 (2:0)
/Nazarov 18, Madatov 28/
Malta - Kosovo 0:5 (0:1)
/Murići 15, Kololi 70, Avdijaj 78, 80, Rašica 86/
Utorak
20.45: Kosovo - Azerbejdžan
20.45: Malta - Farska Ostrva
Grupa 4
Petak
Gibraltar - Jermenija 2:6 (1:1)
/Bar 10, Pristli 78 - Movsisjan 27, 48, 52, 54, Katašjan, Karapetjan 90+4/
Lihtenštajn - Makedonija 0:2 (0:0)
/Bardi 53, Nestorovski 90+1/
Ponedeljak
20.45: Makedonija - Gibraltar
20.45: Lihtenštajn - Jermenija
Foto: Reuters