Saša Ilić (©Star Sport)

Saša Ilić je uspeo! CSKA nadoknadio minus i zaledio Dablin, sa Bazelom za Ligu konferencije

Vreme čitanja: 3min | čet. 11.08.22. | 22:43

Podvig nekadašnjeg kapitena Partizana, još korak do grupne faze

CSKA iz Sofije je preživeo i nalazi se pred vratima Lige konferencije! Ako je posle neočekivanog poraza od Sent Patriksa u Sofiji postojala opravdana sumnja u prolaz dalje, Saša Ilić je uspeo da se izbori sa svim problemima, rezultatskim minusom i pritiscima kako bi CSKA odveo u nokaut fazu trećeg po kvalitetu evropskog klupskog takmičenja.

Minimalni poraz je bugarski sastav uspeo da nadoknadi i zaledi Dablin pobedom rezultatom 2:0 (1:0)! CSKA će se za grupnu fazu Lige konferencije nadmetati sa Bazelom koji je posle mnogo sreće i boljeg izvođenja jedanaesteraca preskočio Brondbi.

Nije jačem vetru u leđa mogao da se nada CSKA nego ranom pogotku. Tek 12 minuta u utakmici, CSKA je izbrisao minus iz prve utakmice i imao veći motiv da završi posao do kraja. Savršen centaršut Tiboa Vinoa iz kornera sa leve strane spremno je dočekao Maurisio koji je gotovo nesmetano glavom prosledio loptu u nebranjeni deo mreže.

Posle tog gola igrači oba kluba kao da su se uplašili da krenu napred i napadnu, svesni da bi svaka, pa i najmanja greška mogla skupo da košta. Zbog toga je punih 70 minuta sve stajalo na tih 1:0, odnosno 1:1 u ukupnom rezultatu, da bi upravo jedan trenutak nepažnje dao fudbalerima CSKA kapitalnu šansu da overi prolaz dalje.

Ponovo je u glavnoj ulozi bio Maurisio, koji je dubinsku loptu u kazneni prostor Sent Patriksa probao da materijalizuje, ali ga je u tome sprečio Hari Brokbank. Ne samo što je ofanzivca CSKA vukao za dres, već je prethodno igrao i rukom tamo gde se to nikako ne sme, što je oštro oko sudije primetilo i ubrzo je dosuđen jedanaesterac!

Odgovornost je preuzeo desni bek Ivan Turicov koji je nepogrešivo zatresao mrežu i lansirao CSKA korak dalje. A, tamo će bugarskog predstavnika čekati pakleno težak posao... Utakmicu je u završnih dvadesetak minuta odigrao i Lazar Tufegdžić koji je u 71. minutu zamenio Jonatana Lindseta.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJE – 3. KOLO (REVANŠ UTAKMICE)

Gzira - Volfzberger 0:4 (0:2) - prvi meč 0:0

B36 Toršavn – Viborg 1:2 (0:0) - prvi meč: 0:3

Vitorija Gimarais - Hajduk Split 1:0 (1:0) - prvi meč 1:3

Kizilžar - APOEL 0:0 - prvi meč 0:1

Tobol - Zrinjski 1:1 (0:1) - prvi meč 0:1

Rakov - Spartak Trnava 1:0 (0:0) - prvi meč 2:0

Bazel - Brondbi 3:1 penalima (2:1, 2:1, 1:0) - prvi meč 0:1

Kluž - Šahtjor Soligorsk 1:0 (1:0) - prvi meč 0:0