Šmekerski gol Lazara Samardžića, pogodio i Darko Lazović (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 30.01.23. | 22:18

Remi u Udinama na zatvaranju 20. runde Serije A

Podela plena u Udinama (1:1), u okviru poslednjeg meča 20. runde italijanskog Kalča. Glavne role - Lazar Samardžić i Darko Lazović. Srpski internacionalci postigli su po gol i bili među najboljim akterima utakmice. Ovo se posebno odnosi na Samardžića, potencijalnog reprezentativca Srbije, koji je u 21. minutu na šmekerski način zatresao mrežu gostiju.

Dobar deo posla u toj akciji odradio je i napadač Beto, uspeo da zadrži loptu u posedu, nakon čega je bio strpljiv i sačekao pravi momenat za pas. Na loptu je natrčao Samardžić i sa puno osećaja gađao po zemlji, u sam ugao Montipovog gola.

Momku rođenom u Berlinu to je četvrti pogodak u crno-belom dresu ove sezone. Samardžić inače nije starter, danas je dobio priliku od Andree Sotila da zaigra od prvog minuta i pokazao se veoma dobro. Upravo činjenica da češće dobija šansu da uđe sa klupe ovaj njegov učinak čini većim...

Kada je u pitanju Darko Lazović njega je u dobroj meri i sreća pogledala u tom 4. minutu. Šutirao je snažno sa oko 25 metara, a lopta se od glave Rodriga Bekaa odbila u mrežu

Nekadašnjem fudbaleru Crvene zvezde ovo je četvrti gol na poslednjih pet mečeva. Na njegovu žalost, dovoljan samo za bod, tako je Verona i ovoga puta ostala bez slavlja u gostima. Ove sezone taj klub nema nijdnu pobedu van svog Bentegodija.

Udineze ostaje u vrhu tabele, ali nije iskoristio poraz Rome u Napulju da se približi Vučici.