(©Reuters)

Suspenzije i povrede učinile svoje - kriza Bešiktaša traje

Vreme čitanja: 2min | čet. 21.12.23. | 20:11

Uprkos vođstvu domaćina, Alanja odnela bodove iz Istanbula

Probalo je rukovodstvo Bešiktaša da trgne ekipu suspenzijom petorice važnih igrača čija su izdanja u prethodnim utakmicama ocenjena kao nekompatibilna u odnosu na ostatak tima, ali nije to pomoglo. Ekipa Rize Čalimbaja poražena je na svom stadionu od Alanje 1:3, iako je prva stigla do pogotka preko Omara Kolija već u 9. minutu.

Iskoristili su gosti izbacivanje Vensana Abubakara, Valentina Rozijea, Erika Bajia, Rašida Gezala i Žana Onane iz tima, a na to su se nadovezale i povrede Nedžipa Ujsala, Umura Meraša i Žedsona Fernandesa. Pogotkom Jusufa Ozdemira Alanja je izjednačila u 38. minutu, da bi u finišu meča uspela da osvoji sva tri boda.

Pobedu timu sa Mediterana, vrednu izlaska iz zone ispadanja, doneli su Nikolas Žanvije i Karlos Eduardo golovima u 87. i 90. minutu.

Bešiktašu je ovo bio šesti poraz u dosadašnjih 16 kola turskog prvenstva, ali drugi uzastopni, a u poslednja tri kola osvojen je samo bod. Na slabe rezultate u Superligi nadovezala se i Liga konferencije, u kojoj tim iz Istanbula nije uspeo da u konkurenciji Briža, Bode Glimta i Lugana domogne jednog od prva dva mesta, odnosno nastavka takmičenja. Što se tiče domaće scene, Bešiktaš je definitivno izgubio korak za vodećim dvojcem Fenerbahče - Galatasaraj, a trenutno više bodova ima i trećeplasirani Kajzeri, dok je Trabzon poravnat, ali ima meč manje.

Imaće crno-beli, ipak, priliku da 2023. godinu završe sa pobedom, pošto 25. decembra igraju protiv Hataja.

TURSKA 1 - 17. KOLO

Bašakšehir - Sivas 3:1 (1:1)