Trajal prodisao, Grafičar sve dalji od Mozzart Bet Super lige

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.03.23. | 19:04

Beograđani poveli pod Bagdalom, pa nastavili crnu seriju

Uspeli su Gumari da upišu prvu prolećnu pobedu u Mozzart Bet Prvoj ligi, u četvrtom kolu nastavka prvenstva, a skalp u Kruševcu uzeli su Grafičaru, koji ostaje u svojoj katastrofalnoj seriji od pet vezanih neuspeha - 2:1.

Beograđani su poveli u 10. minutu. Posle solo prodora po levoj strani, mladi Mateja Bubanj je zatresao mrežu Jordanova. Trajal se prenuo posle uvoda meča i atakovao na gol rivala sve do kraja susreta, na vreme izjednačivši, u 39. minutu, kada je Stefan Golubović pogodio gol posle centaršuta.

Nedugo posle početka drugog dela igra, u 49. minutu Filip Sredojević je posle kornera postavio konačnih 2:1 za kruševačkog superligaša.

Dva favorita za promociju u elitni rang su opravdala to zvanje. IMT je kod kuće bio bolji od Metalca – 2:1. Meč je obeležio mladi napadač domaćih Luković, koji je iz voleja sa 16 metara pogodio mrežu Milanovčana.

Efikasan je bio i Železničar iz Pančeva, koji je minimalcem dobio teški duel sa Inđijom – 1:0. Meč je rešio Grgić pogotkom u 50. minutu.