Nica (©AFP)

Vlada Ivić ispao u 115. minutu, Anderlehtu sreća s penala (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 25.08.22. | 22:47

Nica sa igračem manje prošla dalje – 2:0

Nije baš svaki Makabi ove nedelje na evropskoj sceni imao sreće u finišu utakmica.

Onaj iz Tel Aviva, kojeg s klupe predvodi Vladimir Ivić, nije izdržao baražnu paljbu Nice, kojoj se vratilo sve što je promašivala i u prvom meču u Izraelu i kod kuće skoro dva sata meča.

Iako je imala igrača manje u tim trenucima, Nica je u finišu drugog produžetka, u 115. minutu, postigla gol kojim je izbacila Makabi Tel Aviv iz kvalifikacija za Ligu konferencije i plasirala se u grupnu fazu – 2:0 (1:0), prvi meč 0:1.

Bili su Francuzi bolji tim i u prvom meču u Izraelu, ali sve ono što su oni promašili, Makabi je iskoristio da dobije meč. U revanšu večeras igrala se prava fudbalska viktorija. Nica je imala na kraju 25 šuteva na gol, dok je Ivićev tim tukao tek sedam puta.

Povela je Nica „na vreme“, kako bi se to reklo fudbalskim žargonom, Klod-Moris je u 26. minutu bio precizan. Ali, posle toga lopta nije htela u mrežu, a Danijel Perec je činio čuda između stativa Makabijeve gola. Rasla je nervoza u domaćem sastavu, meč je otišao u produžetke, a u 100. minutu je Guiri dobio drugi žuti karton.

To nije poguralo Makabi da proba da napadne, da iskoristi brojčanu prednost, da dođe do gola za prolaz. Nica je nastavila u istom ritmu i sa fudbalerom manje i stigla joj je nagrada u vidu gola koji je postigao Beka Beka u 113. mintuu.

Anderlehtu je ove večeri bela tačka bila talična. Tim iz Brisela, koji je po koeficijentu mnogo loše pozicioniran na UEFA rang listi, branio je pobedu od 1:0 iz Berna protiv Jang Bojsa, ali nije uspeo da je odbrani.

Švajcarci su golom Mešaka u 26. minutu anulirali minus s kojim su došli u Belgiju i posle toga vodila se rovovska borba u kojoj je jedan gol mogao da bude teg na vagi, ali ga nije bilo do kraja drugog produžetka.

Odlučivali su penali, čak tri šuta sa 11 metara je promašio Jang Bojs i Anderleht je otišao u grupnu fazu.

/Hubers 10, Skiri 46, Šindler 90+4/

Hapoel Ber Ševa - Univerzitatea Krajova 0:0, produžecima 1:1, penalima 4:3 /prvi meč 1:1/