Zablistao Junajtedov argentinski biser i okrenuo Vilu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 10.11.22. | 23:07

Gosti iz Birmingema dva puta vodili...

Dva puta vodili, imali plasman u 1/16 finala Liga kupa u džepu, ali na kraju poklekli. Aston Vila se junački isprsila protiv Mančester Junajteda i umalo drugi put u razmaku od samo četiri dana srušila diva sa Old Traforda - 2:4.

Imao je Unai Emeri debi iz snova u nedelju, kada je na Vila parku tukao Đavole sa 3:1. Izgledalo je u najmanje dva navrata da će se još jednom radovati u nadmetanju sa Erikom ten Hagom, međutim Holanđanin je u 62. minutu povukao ključnu izmenu i uspeo da okrene rezultat.

Puno se poslednjih dana govori o argentinskom biseru Alehandru Garnaču (18). Tinejdžer iz Argentine postigao je gol nedavno protiv Sosijedada u Ligi Evrope, a evo večeras dva puta asistirao. Upravo je on bio taj Ten Hagov X faktor.

Posebno lep bio je dug pas za Skota Mektominija u prvom minutu sudijske nadoknade za konačnih 4:2.

Kod trećeg pogotka Junajteda nije se proslavio golman Aston Vile Robin Olsen. Šveđanin je odigrao veoma loš pas, domaći došli lopte i preko Bruna Fernandesa uspeli da okrenuo rezultat.

Garnačo je tako uknjižio prvu asistenciju...

U prvom poluvremenu gledali smo uspavanku - bez golova. A onda kaf je otčepilo...

Prvi gol za Vilu postigao je Ola Votkins, dok je drugi delo Dioga Daloa. Posle ubacivanja sa boka Liona Bejlija Portugalac je zakucao loptu u svoju mrežu. Ni prvi ni drugi put gosti nisu uspeli da prednost zadrže više od šest minuta, što će ih na kraju skupo koštati.

Za Mančester su pogađali još Antoni Marsijal i Markus Rašford.

U 1/16 finala engleskog Lika kupa ranije su se plasirali: Vulverhempton, Sautempton, Notingem Forest, Njukasl, Milton Kins, Mančester Siti, Liverpul, Linkoln, Lester, Džilingem, Čarlton, Barnli, Brajton, Blekburn i Bornmut.