""

Borac je u ozbiljnoj krizi! Dinamik protutnjao kroz Čačak

Vreme čitanja: 2min | pet. 18.11.16. | 23:24

Tandem Jeftić - Radulović razbio tim Raška Bojića

Dobro su počeli, a onda su doživeli sunovrat. Niko ne zna šta se zapravo događa sa košarkašima Borca ove sezone, ali sada je definitivno jasno samo jedno - Čačani su u ozbiljnoj krizi. Ni u petom uzastopnom meču Borac nije uspeo da oseti slast pobede, a zato je Dinamik upisao i peti vezani trijumf za ostanak na vrhu tabele - 73:66.

Još su igrači Raška Bojića na kraju uspeli da sačuvaju obraz, pošto su u poslednjem minutu trećeg kvartala gubili i sa maksimalnih 61:37. Iskoristio je domaćin pospanost gostujućeg sastava i činjenicu da je Miroslav Muta Nikolić na parket poslao igrače sa manjom minutažom, pa su Čačani završni kvartal rešili u svoju korist (29:12) i tako maksimalno umanjili poraz.

Kod gostiju blistao je tandem Nikola Jeftić - Aleksandar Radulović. Iskusni centar i plejmejker zajedno su ubacili 45 od ukupno 73 poena Dinamika. Prvi 26 (13/19 iz igre), drugi 19 (5iz, 3as). Kod domaćina jedino se proslavio Ivan Žigeranović sa 23 poena i pet uhvaćenih lopti, dok je Nemanja Todorović imao 15 poena.

Veliku pobedu na domaćem terenu ostvarila je kraljevačka Sloga i to protiv Metalca - 81:74.

Heroj trijumfa bio je Nemanja Pavlović sa 18 poena, dok ga je pratio Luka Vuksanović sa 15 koševa. Kod gostiju Brano Đukanović imao je 22, a Miloš Janković 16 poena.

OKK Beograd poražen je na svom terenu od Tamiša rezultatom 77:88. Kod gostiju Dušan Milošević skupio je 20 poena i sedam asistencija, dok je Nikola Simić imao 18 poena. Na drugoj strani Kimani Frend je imao 22 poena, 11 skokova i 15 iznuđenih faulova, uz indeks korisnosti - 41! Dobar je bio i Nemanja Manojlović sa 16 poena i pet skokova.