©Starsport
©Starsport

Cibona prekinula Igokeinu seriju pobeda

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.12.23. | 19:19

Domaćin u poslednja tri minuta doživeo pomračenje i pretrpeo treći poraz u ABA ligi (87:91)

Serija od pet pobeda Igokee u ABA ligi prekinuta je danas na domaćem terenu, a bolja od tima iz Laktaša bila je Cibona. Hrvatski klub je na teškom gostovanju iskoristio katastrofalnu igru rivala u poslednja tri i po minuta i režirao preokret vredan slavlja (91:87).

Iako je Igokea poslednje minute susreta dočekala na plus šest (83:77), loš period protivnika košarkaši Cibone su iskoristili i uz 14:4 u poslednja tri i po minuta stigli do pete pobede u regionalnom takmičenju.

Samo nekoliko minuta pre kraja susreta domaćin je imao devet poena prednosti što je ujedno bila i najveća razlika na susretu, te je delovalo da će hrvatski predstavnik biti deseta žrtva trenutno drugoplasiranog tima ABA lige, ali je Cibona na krilima Jakova Mustapića uspela da upiše dragoceni trijumf.

Hrvatski bek ujedno je bio najefikasniji član gostujućeg tima sa 22 poena, dok je jedan manje upisao Aleksandar Aranitović, dok im je glavnu podršku predstavljao Domagoj Vuković sa 15. Večerašnji poenterski učinak Mustapića ujedno je njegov najbolji u dresu Cibone, a sa 22 poena na drugoj strani parirao mu je Dragan Milosavljević, najraspoloženiji igrač Igokee.

Posle poraza od FMP-a i Crvene zvezde, domaćin je poklekao treći put što je iskoristila Cedevita Olimpija i nešto ranije danas se trijumfom u derbiju slovenačkih predstavnika došla do devetog slavlja.

Tim iz Ljubljane savladao je na domaćem terenu Krku 91:79. Posebno inspirisani su bili Matković sa 23 poena, Blažič sa dva manje i Stjuart sa 19, dok je najefikasniji u poraženom timu bio Kazins sa 17.