Prelomio meč: Luiđi Datome

Datome umirio Himki i maestralnog Šveda

Vreme čitanja: 2min | sre. 17.10.18. | 21:30

Ruski tim dobro namučio favorita u Istanbulu, ali nije imao snage za podvig - 93:85

Namučio se Fenerbahče na svom terenu dok je upisao drugu pobedu u Evroligi i to protiv dobrog i ratobrnog Himkija - 93:85 (28:21, 26:22, 12:20, 27:22).

Puleni Željka Obradovića platili su malo i danak opuštanju u trećoj četvrtini kada su dozvolili ruskom timu da im se približi i uđe u egal meč na krilima sajnog Alekseja Šveda, koji i pored odlične partije nije imao snage da sam nosi goste do izneđenja.

Jer, u trenutku kada se lomio rezultat u četvrtoj četvrtini, gostujući košarkaši nisu imali rešenja za Luiđija Datomea, koji je serijom pogodaka i trojkom tri minuta pre kraja odlepio svoj tim na 82:74, posle čega je Fener dozirano održavao razliku i upisao novu pobedu u Evroligi.

Domaći košarkaši su sjajno rasporedili poene pa su čak šestorica zabeležili dvocifreni učinak. Najefikasniji bio je Nikolo Meli sa 16 poena. Već pomenuti Datome i omaleni Mohamed Ali su zabeležili po 14, Slukas 13, Veseli 12, a naš Nikola Kalinić 10.

Marko Gudugurić je ubacio pet poena za 26 minuta provedenih na parketu.

Na drugoj strani Aleksej Šved je ubacio fantastičnih 26 poena uz osam asistencija, a pratio ga je solidno i Toni Kroker sa 17.

Srpski internacionalac Stefan Marković zabeležio je tri poena za 13 minuta u redovima Himkija.