Fenerbahče u ozbiljnom padu: Četvrti vezani poraz u Evroligi

Vreme čitanja: 2min | pet. 30.12.22. | 22:42

Virtus Miloša Teodosića bio bolji – 92:88

Bio je Fenerbahče u jednom trenutku lider Evrolige, igrao odlično, ali je za tim Dimitirsa Itudisa sve krenulo po zlu posle katastrofe u Pireju. Nastavilo se porazom od Partizana i Anadolu Efesa, a izlaz iz lavirinta neuspeha turski velikan nije našao ni u Bolonji. Virtus je u izjednačenom meču bio nešto smireniji i naneo Feneru četvrti uzastopni poraz u elitnom takmičenju – 92:88.

Fenerbahče je imao čak blagu prednost posle tri četvrtine, odolevao svim napadima Virtusa, ali je zahvaljujući Belineliju klub iz Bolonje došao do prednosti u poslednjih deset minuta, i potom priveo meč kraju. Važnu ulogu imao je i Miloš Teodosić, sa devet poena i pet asistencija.

Virtus je odlično šutirao za tri poena. Pogodili su domaći čak 12 puteva van linije 6,75, posebno se istakao Vims sa četiri dalekometna hica. Marko Belineli je bio najefikasniji kod domaćina sa 18 poena, pratio ga Manjan sa 13. Važan faktor bio je Pajola sa dva poena, ali i deset skokova.

Kod Fenerbahčea Džonatan Motlej je bio ubedljivo najbolji sa 26 poena. Nik Kalates je imao 12 poena, šest skokova i pet asistencija. Gudurić je stao na 11 poena.